Attendees

Below are the names, companies and table numbers of the people attending the Stroud Life Business Awards on the 14th July 2016.

They are listed alphabetically by surname.

Surname Forname Company Table Number
Andrews Lydia WSP Solicitors 2
Artaius Samantha WSP Solicitors 3
Atkins Adam Munchinhampton 24
Ayres Victoria Trinity Mirror 21
Surname Forname Company Table Number
Bailey Sue Sue Bailey Consulting Ltd 21
Baker Ami Reuseabook 22
Bashford Jade Stroud Brewery 21
Batt George Brobuild 16
Battrick Phil Stroud District Council 6
Bell Maggie Trinity Mirror 26
Bevan Holly Munchinhampton 24
Bienecka Aneta Reuseabook 22
Birch Wesley Dinner at Six 23
Biro Mike Xograph 21
Birt Mark Abbey Business 13
Blair Adrian Emmaus Gloucestershire 25
Blake David Trinity Mirror 1
Bonham Judi WSP Solicitors 2
Bottrill Beth Out of House Publishing Solutions 19
Bottrill Jo Out of House Publishing Solutions 19
Boydon Keith Brobuild 17
Boyes Ruth Out of House Publishing Solutions 19
Bracey Amanda Brobuild 16
Bracey Mandy Brobuild 16
Bracey Mitch Brobuild 16
Bracey Nick Brobuild 16
Brimble Neil Abbey Business 13
Browning Murray Xograph 21
Burnell Stuart Cattle Country Adventure Park 22
Burns Ellie WSP Solicitors 3
Butcher Lawrence Roadrunner Motorcycles Ltd 25
Butt John Hawkwood College 23
Surname Forname Company Table Number
Campbell Stuart Renishaw 10
Carey Alicia Hawkwood College 23
Castellini Ruan The Crown and Sceptre Pub 26
Chambers Matt Paul Norman Plastics Ltd 20
Clegg Ray Sue Bailey Consulting Ltd 21
Clement Phil Out of House Publishing Solutions 19
Close Rob Reuseabook 22
Close Emma Reuseabook 22
Collingridge Simon Sanctus 4
Collins Chris Brobuild 17
Colyer Jenny Murrays 12
Colyer Michael Murrays 12
Cook Gareth Glos Engineering Training 8
Cook Neil Arc Energy Resources Ltd 24
Cook Cecily Arc Energy Resources Ltd 24
Cooke Peter Sanctus 4
Cooke Stephanie Sanctus 4
Cornell Cllr Doina Stroud District Council 7
Corvally Dermot Paul Westley Opticians 11
Corvally Julie Paul Westley Opticians 11
Cox Chloe Stroud Businesswomens Network 15
Crawford Caroline Stroud District Council 7
Cropley Reece Brobuild 16
Crowley Emma Paul Norman Plastics Ltd 20
Crowley Andrew Paul Norman Plastics Ltd 20
Crown Kieran Brobuild 17
Surname Forname Company Table Number
Dalrymple Hamilton Jamie Murrays 12
Dalrymple Hamilton Pippa Murrays 12
Davis Matt Pearce Platford Electrical Engineering 21
Deacon Amber WSP Solicitors 2
Deegan Terry Glos Engineering Training 8
Delnevo Mark Pearce Platford Electrical Engineering 21
Donnelly Kirsty The Crown and Sceptre Pub 26
Doyle Sarah Brobuild 16
Surname Forname Company Table Number
Easterbrook Ross Alex Publicity 26
Eastwood Jenny Trinity Mirror 1
Edwards Sophie Sanctus 4
Eldridge Chris Bruton Knowles 5
Surname Forname Company Table Number
Fairs Sharon Paul Norman Plastics Ltd 20
Falconer Ben Trinity Mirror 1
Farwell Wayne Glos Engineering Training 8
Ferris James Brobuild 17
Francis Matthew WSP Solicitors 2
Freeman Natasha WSP Solicitors 2
Frith Abigail Stroud District Council 7
Surname Forname Company Table Number
Giles Dave Giles Abbey Business 13
Giles Cheryl Abbey Business 13
Green Marcus 1
Green Catherine WSP Solicitors 2
Griffin David Glos Engineering Training 8
Grout Jason Severn Thermal Solutions 25
Grout Trudie Severn Thermal Solutions 25
Surname Forname Company Table Number
Hagg David Stroud District Council 7
Haines Les Stroud District Council 7
Harris Tim Abbey Business 13
Harris Karen Abbey Business 13
Hastier Carole WSP Solicitors 3
Hastings Richard Abbey Business 13
Hastings Liz Abbey Business 13
Hathaway Alex Sanctus 4
Hay Tricia Stroud District Council 6
Haywood Naomi Sanctus 4
Hernon Dan Glos Engineering Training 8
Hill Judie Stroud District Council 6
Hill Chris South Glos & Stroud College 9
Hill Ellis Trinity Mirror 21
Hillier Trudy South Glos & Stroud College 9
Holbrow Lauren Stroud District Council 7
Hollier Rob Reuseabook 22
Honeyfield Clare 1
Hood Jamie Out of House Publishing Solutions 19
Hughes Kylie Dinner at Six 23
Surname Forname Company Table Number
James Guy Murrays 12
James Cate Murrays 12
Jenkins David Trinity Mirror 11
Jones Susie WSP Solicitors 3
Jones Jill South Glos & Stroud College 9
Joslyn Tim Reuseabook 22
Surname Forname Company Table Number
Kendall Sarah Out of House Publishing Solutions 19
King Oliver Stroud District Council 6
Knibbs Steve BBC Points West 1
Knight George Cattle Country Adventure Park 22
Surname Forname Company Table Number
Lane Simon Glos Engineering Training 8
Lewis Leah WSP Solicitors 3
Lines Stacey South Glos & Stroud College 9
Llewellyn Issy Stroud District Council 6
Lloyd Faye Brobuild 16
Lydon Cllr Stephen Stroud District Council 6
Lynn Jane Hawkwood College 23
Surname Forname Company Table Number
MacDonald Rob Renishaw 10
Mackinnon Kate Out of House Publishing Solutions 19
Maddox Claire Stroud District Council 7
Mann Nikki South Glos & Stroud College 9
Marjoram Cllr John Stroud District Council 6
Maynard Oscar Renishaw 10
McAlonan Niamh WSP Solicitors 2
McCallum Lucy WSP Solicitors 2
McEwen Sarah Murrays 12
McQueen Ceri Trinity Mirror 11
McQuillan Quinton Glos Engineering Training 8
Meester Wendy Out of House Publishing Solutions 19
Merrell Andy Trinity Mirror 24
Miles Emmy The Crown and Sceptre Pub 26
Mogers Godfrey Trinity Mirror 1
Morris Dan Stroud District Council 7
Mullis Joseph WSP Solicitors 2
Surname Forname Company Table Number
Nicholls Diane Renishaw 10
Norman Paul Paul Norman Plastics Ltd 20
Norman Carole Paul Norman Plastics Ltd 20
Norris Gary Paul Norman Plastics Ltd 20
Surname Forname Company Table Number
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Bruton Knowles 5
of Guest Glos Engineering Training 8
of Guest Renishaw 10
of Guest Renishaw 10
of Guest Renishaw 10
of Guest Allsorts Stroud 11
of Guest Abbey Business 13
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stagecoach West 14
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Stroud Businesswomens Network 15
of Guest Brobuild 17
of Guest Brobuild 17
of Guest Brobuild 17
of Guest Brobuild 17
of Guest Brobuild 17
of Guest Brobuild 17
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest Personal Best 18
of Guest The Canteen, The Vault and The Hog 23
of Guest The Canteen, The Vault and The Hog 23
of Guest Stroud District Furniture Bank 25
of Guest Stroud District Furniture Bank 25
Osborne Sarah Murrays 12
Surname Forname Company Table Number
Pallant Demelza WSP Solicitors 3
Palmer Orlaith Stagecoach West 14
Pearson Cllr Keith Stroud District Council 7
Penley Matthew WSP Solicitors 3
Phillips Emma South Glos & Stroud College 9
Phillips Nadine Trading Post Records 22
Pilley Greg Stroud Brewery 21
Pipien Eleri Out of House Publishing Solutions 19
Pitt Alison Paul Norman Plastics Ltd 20
Pitt Malcolm Emmaus Gloucestershire 25
Pockett Chris Renishaw 10
Pollard Mark South Glos & Stroud College 9
Ponting Steve Renishaw 10
Pratt Kirsten WSP Solicitors 3
Pritchard George Brobuild 16
Pullen Sarah Trinity Mirror 1
Surname Forname Company Table Number
Quinton David South Glos & Stroud College 9
Quinton Marie South Glos & Stroud College 9
Surname Forname Company Table Number
Robinson Andrew Arc Energy Resources Ltd 24
Robinson Carol Arc Energy Resources Ltd 24
Robinson Alan Arc Energy Resources Ltd 24
Robinson Rosemary Arc Energy Resources Ltd 24
Ryder Nigel Severn Thermal Solutions 25
Ryder Tracy Severn Thermal Solutions 25
Ryan Allsorts Stroud 11
Guest of Roadrunner Motorcycles Ltd 25
Surname Forname Company Table Number
Scarle Annette Murrays 12
Shaw Angie Sanctus 4
Shaw Dan Sanctus 4
Slater Jenny Out of House Publishing Solutions 19
Smith Tina Sanctus 4
Smith Paul Glos Engineering Training 8
Sore Alexandra Alex Publicity 26
Stubbs Carole Stroud District Council 7
Swanwick Becky The Canteen, The Vault and The Hog 23
Surname Forname Company Table Number
Talkhani Zeba The Canteen, The Vault and The Hog 23
Taylor Sue WSP Solicitors 2
Thomas Rodda The Crown and Sceptre Pub 26
Thornton Fiona WSP Solicitors 3
Tolfree Shaun Sanctus 4
Tomkinson Gareth Renishaw 10
Trigg Aoril Brobuild 16
Tucker Cllr Ken Stroud District Council 6
Surname Forname Company Table Number
Vincent Simon Trading Post Records 22
Surname Forname Company Table Number
Waite Matthew WSP Solicitors 3
Wakeham Andy Glos Engineering Training 8
Webb Julia Murrays 12
Westley Paul Paul Westley Opticians 11
Westley Rebecca Paul Westley Opticians 11
White Jonathan Abbey Business 13
Whittaker Beth Stroud District Council 6
Willetts Jim Hawkwood College 23
Wilson Peter Woodchester Valley Village 26
Woodley Rosa Allsorts Stroud 11
Woolls Tracey South Glos & Stroud College 9
Worth Charlotte Trinity Mirror 11
Wrenn Chris Paul Norman Plastics Ltd 20
Wrenn Sadie Paul Norman Plastics Ltd 20
Wynn Katy The Crown and Sceptre Pub 26
Surname Forname Company Table Number
Young Betty Woodchester Valley Village 26

Please note; any names given later than a week prior to the event will not be updated/included in this list at the time of upload and cannot be amended.

Any ‘Guest of’ listed means that the names of the attendees were not given at the time of print.